IBTA's nyhedsbrev fra Februar 2023

16-03-2023
Læs om alle de mange forskningsprojekter, der er i gang. Der er bl.a. en opfordring til alle sundhedsprofessionelle, der arbejder med patienter med glioblastoma og oligodendrogliom om at deltage i et nyt europæisk studie (EORTC), der undersøger patienternes livskvalitet.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig