Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev august 2020

10-08-2020
I nyhedsbrevet kan du læse om efterårets aktiviteter, afholdelse af den udskudte generalforsamling og fyraftensarrangement med kulturjournalist Niels Frid-Nielsen og hjernekirurg Jane Skjøth-Rasmussen.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig