Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev december 2022

19-12-2022
Her kan du bl.a. læse om HjernetumorForeningens weekendseminar, ny struktur på hjemmesiden og præsentation af ny poster om “Formidling af livet med en hjernetumor” samt ny netværksgruppe i Herning.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig