Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev marts 2020

26-03-2020
I HjernetumorForeningens ottende nyhedsbrev kan du bl.a. læse formandens ord om ulighed i diagnosticering, behandling og rehabilitering, men også om den mangel på forståelse mange desværre møder på jobcentrene.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig