Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev november 2020

13-11-2020
I nyhedsbrevet kan du læse om oprettelse af et nationalt forskningscenter for hjernekræft og en stor forskningsdonation til en læge i foreningens ekspertpanel. Vi bringer også et interview med en langtidsoverlever, der for 10 år siden fik en glioblastomdiagnose.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig