Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev november 2021

19-11-2021
Karen Risgaard har haft et travlt efterår med oplæg om HjernetumorForeningen for forskere, sygeplejersker og læger. Deltag i webinar med fysioterapeuten Anders Hansen og læs om aktuelt forskningsprojekt.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig