Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev oktober 2020

05-10-2020
I nyhedsbrevet kan du læse om seminar i Fredericia og fyraftensmøder i Aarhus og Herlev, om ny onlinegruppe for unge hjemmeboende pårørende og en anmeldelse af en nyudgivet digtsamling, skrevet af en hjernetumorpatient.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig