Læs HjernetumorForeningens påske-nyhedsbrev marts 2021

31-03-2021
I nyhedsbrevet kan man udover formandens påskehilsen læse om kommende webinarer med ekspertpanelet, vores veloverståede generalforsamling og den nyvalgte bestyrelse, samt om arbejdet med behovsvurderinger for hjernetumorpatienter på Sydvestjysk Sygehus i Esbjerg.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig