Læs IBTA's årlige magasin

02-11-2020
I IBTA's magasin kan du læse om covid-19 og hjernetumor, følge med i historier fra hele verden, læse om kommende behandlingsmuligheder, interviews og lokale nyheder fra hele verden.

Magasinet indeholder også en rapport fra verdenskonferencen for hjernetumorforeninger i oktober 2019.

Læs IBTA's magasin for 2020/2021 her (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig