Læs IBTA's nyhedsbrev juli 2021

09-08-2021
Er det virkelig muligt at finde tilstedeværelsen af hjernetumor i en blodprøve? Læs om det i nyhedsbrevet, ligesom du også i denne udgave af nyhedsbrevet kan se den nyeste version af WHO’s klassifikation af hjernetumorer.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig