Læs IBTA's nyhedsbrev maj 2022

07-06-2022
Især for patienter med meningiom er opslaget ’Help improve future meningioma research’ interessant. The COSMIC Project vil gerne høre fra dig.

Læs også om den nyeste forskning og mm.

IBTA's nyhedsbrev for maj 2022 (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig