Læs IBTA's nyhedsbrev marts 2022

01-04-2022
I dette nyhedsbrev fra IBTA, som er vores fælles internationale organisation, kan du læse, hvordan vi deltager i et internationalt samarbejde om at hjælpe kræftramte i Ukraine.

Læs især indledningen i dette link til IBTAs nyhedsbrev. Send gerne informationen videre til andre, der kan have brug for informationen.

Læs IBTA's nyhedsbrev for marts 2022 (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig