Læs IBTA's nyhedsbrev september 2021

05-10-2021
Den internationale hjernetumor opmærksomhedsuge fra lørdag den 30. oktober til lørdag den 6. november nærmer sig.

I IBTA’s nyhedsbrev fra august og på facebook har vi allerede fortalt, hvordan man kan deltage ved at vise sit håndværk gennem eventen ’Brilliance’. I dette nyhedsbrev kan I læse mere om, hvordan I kan være med til at gøre opmærksom på livet med en hjernetumor.

Sidst i nyhedsbrevet omtales vores danske film ’ Et forandret liv’, som er produceret af Hjernetumorforeningen og som I kan se på vores hjemmeside.

Læs også om al den forskning der foregår internationalt.

Læs IBTA's nyhedsbrev for september 2021 (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig