Læs IBTA's nyhedsbrev september 2022

04-10-2022
I Nyhedsbrevet fra IBTA (september 2022) kan du bl.a. læse om den kommende ‘International Brain Tumour Awareness Week (29. oktober – 5. november 2022.
Den uge falder passende sammen med HjernetumorForeningens weekendseminar for patienter og pårørende i Vejle den 28.-29. oktober.

Læs også om den nyeste forskning og mm.

IBTA's nyhedsbrev for september 2022 (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig