Læs om nyeste forskning i IBTA’s nyhedsbrev fra november 2022

16-12-2022
Her omtales bl.a. denne gang under Research news Sara Ravn Francis danske studie, som omhandler partnere/ægtefællers oplevelse af at drage omsorg for en ægtefælle, der har højgradstumor.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig