Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev marts 2023

03-03-2023
Vi tager kvaliteten i sundhedsvæsenet og målingen af den til debat, men du kan også læse om vores nye netværksgruppe i Herning, udgivelsen af e-bog om at skrive, når livet er svært, kommende webinarer og meget mere.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig