Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev september 2023

12-09-2023
Her kan du bl.a. læse vores kommende weekendseminar i oktober for hjernetumorramte og pårørende og det helt nye retreat for hjernetumorramte i november. Vores deltagelse i International Brain Tumour Alliance´s konference i Wien i juni og deltagelse i møder og konferencer i sensommeren.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig