Læs IBTA's nyhedsbrev juli 2022

09-08-2022
I IBTA’s nyhedsbrev kan du denne gang finde et online link til deres årsmagasin Brain Tumour magazine 2022 med artikler fra hele verden.
I tidsskriftet har vi skrevet en fin lille artikel om vores 9 videofilm, som vi er stolte af at kunne præsentere for læserne.

Læs også om den nyeste forskning og mm.

IBTA's nyhedsbrev for juli 2022 (engelsk)

Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig